Mapa.jpgslide_przedszkole2.jpgstowarzyszenie_gminy_secemin_1.jpg

Sylwester Pod Gwiazdami w Seceminie

IMG 2118Na zaproszenie Wójta, Radnych i Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Secemin ponad 500 osób przybyło na secemiński Rynek, aby pożegnać Stary 2012 i przywitać Nowy 2013Rok. Pół godziny przed północą przedstawiono wyniki ogłoszonego po raz pierwszy przez Wójta Sławomira Krzysztofika konkursu na najładniejszy wystrój świąteczny na terenie Gminy Secemin. Komisja konkursowa przyznała dwie pierwsze nagrody i jedno wyróżnienie. Zwycięzcami zostali Pani Teresa Mrożek z Secemina i Wojciech Piątkowski z Kluczyc, którzy otrzymali z rąk wójta dyplomy i ozdoby świąteczne.


Krótko przed północą Życzenia Noworoczne do mieszkańców skierowali Wójt, Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz i Przewodniczący Rady Gminy Roman Marciniak. Wójt Sławomir Krzysztofik zwrócił się do zebranych słowami, „Jestem zaszczycony, wdzięczny i radosny, że jestem tutaj i teraz z Wami. Rok miniony nie był rokiem łatwym ale był rokiem dobrym, pomyślnie przebiega przebudowa drogi woj. nr 786 remont drogi 795, pozyskaliśmy środki na rewitalizację Secemina na drogę w Gabrielowie, a wspólnie z Powiatem na drogę Kuczków – Koniecpol. Życzę, aby nadchodzący 2013 rok urzeczywistnił dobre i szlachetne marzenia, dał siłę i determinację w dążeniu do osiągnięcia sukcesów. Zdrowego i szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich".
O północy zebrani mogli podziwiać piękny, kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni sfinansowany z projektu złożonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Secemin do Lokalnej Grupy Rybackiej we Włoszczowie. Radni gminni częstowali wszystkich chętnych lampką szampana i małym ciastkiem. Przez cały czas płonęło duże ognisko, na które drewno tradycyjnie sprezentował starosta Zb. Matyśkiewicz. Przy dźwiękach rytmicznej muzyki, nad którą czuwali didżeje Mateusz Michalecki i Adrian Kucharek, tańce trwały do godz. 2.30. Nad porządkiem i bezpieczeństwem bawiących czuwali strażacy ochotnicy Bichniowa i Secemina pod kierunkiem kapitana Tomasza Bąka i naczelnika Sławomira Kochanowskiego. Podestu przed kamienicą i energii elektrycznej udzielił tradycyjnie Pan Andrzej Gul. Wszyscy uczestnicy zabawy sylwestrowej z wielką radością bawili się do późnych godzin nocnych.

Joomla templates by a4joomla